Mateusz Drozd

Jestem obserwatorem współczesnego Świata. Podczas swojej pracy fotografuję nie tylko ludzi, ale również ich historie i pasje. Uwieczniam również brandy i produkty, które istnieją obok nas, często wpływając na nasze życie tak bardzo, że nie wyobrażamy sobie naszej codzienności bez nich.
Jak to wszystko się zaczęło? Pamiętam, jak w 1996 roku odbyłem swoje pierwsze praktyki z obróbki zdjęć i przygotowania ich do druku w magazynie CHiP. To było wspaniałe wyróżnienie. Bardzo mi się to spodobało, więc już w 1997 roku zacząłem tworzyć swoje pierwsze zdjęcia cyfrowe na bardzo zaawansowanym, jak na tamte czasy, aparacie na dyskietki - Sony Mavica.
To były bardzo aktywne początki mojej kariery. Jednak wtedy jeszcze nie wiedziałem, że fotografia stanie się moim ciałem i duszą. Zainteresowanie przerodziło się w pasję. Dzięki temu miałem również ogromną przyjemność tworzyć polską scenę Parkour, która w tym czasie rozkwitała aktywnie. Natomiast możliwość współorganizowania Ogólnopolskiego Zlotu Parkour, oraz warsztatów aktywizujących młodzież z terenów Dolnego Śląska, pozwoliło mi poznać wyjątkowych ludzi - przyjaciół i partnerów biznesowych, z którymi stworzyłem Flying Carpet Studio. Jednak o tym za chwilę...
Co było dalej? Wyemigrowałem z Polski, jak wielu z nas. Przez 5 lat pobytu w Londynie, miałem przyjemność pracować przy projektach takich gigantów, jak McDonald’s czy 7UP. Dla młodego fotografa było to spełnienie marzeń i zarazem możliwość odnalezienia własnej drogi w fotografii marketingowej i reklamowej.
Jednak nie tylko fotografią żyję. Zdobyłem doświadczenie w marketingu, reklamie i DTP. Klienci cenią sobie kompleksową obsługę, dlatego są bardzo zadowoleni, gdy mówię, że jestem człowiekiem od zadań specjalnych! To bardzo pomaga mi w zrozumieniu ich problemów i oczekiwań.
Obecnie współpracuję przede wszystkim z klientami agencyjnymi, oferując pełną obsługę fotograficzną z zakresu reklamy w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie. Jestem również otwarty na propozycje z całej Polski. Nie lubię stawiać sobie ograniczeń, dlatego z przyjemnością przyjmę ciekawe projekty.
Co chciałbyś mi zlecić dzisiaj?